BEZPŁATNA WEEKENDOWA REGENERACJA 9-11 LIPCA 2021R. SZCZEGÓŁY I ZAPISY TUTAJ ->

O mnie:

Jestem.

Nazywam się Emilia Dąbrowska. Jestem psychologiem i nauczycielką spokoju. Jestem jak drzewo, które pnie się ku niebu, ale jednocześnie jest mocno osadzone w ziemi. Jestem konkretna. Doceniam esencję tematu, oszczędność czasu i celne namierzanie źródła problemów. Jestem też intuicyjna i twórcza. Wierzę w znaki, symbole, metafory. Doceniam przedmioty mocy, mapy marzeń i duchowe kolaże. Lubię wyrażać siebie poprzez sztukę. Akwarele, kaligrafia, muzyka etniczna, taniec, pisanie. To mój sposób na szczyptę magii w codzienności.

Moje Dlaczego

Moje doświadczenia osobiste i zawodowe są pełne trudnych momentów. Był czas, kiedy przeżywałam depresję poporodową. Był czas trudnego rozwodu. Jest czas życia w rodzinie patchworkowej z dwójką dzieci w zupełnie różnym wieku. Moja praca też bywała wyczerpująca emocjonalnie. Ciężko chorzy pacjenci, ludzie z bardzo różnymi trudnościami. W tym wszystkim zawsze najważniejszy był dla mnie SPOKÓJ. To on mnie trzymał. Nauczyłam się, jak po niego sięgać nawet w najgorszych chwilach.
Wiem, jak to robić. Dziś chcę nauczyć tego innych.

Wykształcenie

Z wykształcenia jestem psychologiem. Nieustannie szkolę się i inwestuję w moje kompetencje. Skończyłam psychologię ze specjalnością psychologia jakości życia. Później przyszedł czas na studia podyplomowe – psychoonkologię. Szkoliłam się m.in. z psychologii procesu, terapii simontonowskiej, coachingu emocjonalnego w podejściu dialogowym. Jestem terapeutką Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), a także nauczycielką jogi integralnej i jogi nidry.

Doświadczenie

Od 10 lat pomagam innym wracać do siebie. Gdybym miała wymienić najważniejsze doświadczenie zawodowe, które miałam przez te lata to była to praca jako psychoonkolog z pacjentami chorującymi na nowotwory oraz z ich bliskimi. Wtedy zrozumiałam, że moim celem nie jest praca z chorymi, ale uczenie ludzi zdrowych tego, co dodać (a nie tylko odjąć) do swojego życia, żeby utrzymać zdrowie i podnieść jego jakość. Postawiłam na profilaktykę, w której kluczowym elementem jest kontakt ze spokojem wewnętrznym. W tym obszarze pracuję również z firmami. Od 8 lat koordynuję program Employee Assistance Program (EAP) w Procter & Gamble, który nastawiony jest na wspieranie pracowników firmy od strony psychologicznej.

Nagrywam

Medytacje, relaksacje, wizualizacje i ćwiczenia oddechowe. Kiedyś (po dość trudnym zdrowotnie doświadczeniu) myślałam, że lepiej nie próbować używać głosu. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy dostawałam co i rusz informacje na temat tego, że mój głos działa kojąco i uspokajająco. Dziś nagrywam jak szalona, zarówno ćwiczenia do moich programów online, opierających się na formacie audio, jak również zindywidualizowane ćwiczenia do pracy podczas sesji indywidualnych. W 2021 planuję rozpocząć nagrywanie swojego podcastu.

Piszę

Cotygodniowe listy pełne spokoju i inspiracji.
Wysyłam je jako newsletter w każdą niedzielę. Doceniam moc słów i ich znaczenie. Uwielbiam celne metafory, przemieniające historie i japońskie haiku. Napisałam e-book “Zachowaj spokój i zarażaj nim innych”, który jest też audiobookiem. Dodatkowo zawiera w so
bie 10 praktyk relaksacyjnych. W 2021 planuję napisać książkę.

Bawię się

Radocha, którą czuję podczas tańca, wygłupów z dziećmi i psem jest tym, co dodaje mi energii. Czuję, jak moje ciało pulsuje, hormony szaleją, a ja zapominam o całym świecie. To mój sposób na Odreagowanie. Skończyłam szkołę muzyczną, ale przez ostatnie lata, kiedy pracowałam i wychowywałam dzieci, nie miałam okazji szerzej wyrażać się artystycznie. Teraz stopniowo wracam do tego, co kocham.

Kocham

Kocham

głaskać krzaki lawendy w poszukiwaniu ich zapachu

kulinarne podróże, ponieważ uwielbiam smakować i jeść

tańczyć tak, jakby nikt nie patrzył

odkrywać zajęcia, o których dotychczas nie miałam pojęcia

sprawiać innym radość

bliskość i czułość z moimi najbliższymi

głaskać mojego psa

rozmawiać z dziećmi, zanim zasną

szukać przyjemności we wszystkim, co robię

ciepło

jeść maliny prosto z krzaka

słuchać historii innych ludzi

zachody słońca i wschody zresztą też

pracować, gdy reszta domu śpi

robić tiramisu i krewetki z masłem, czosnkiem i pietruszką

rozcierać palcami świeżo zerwane zioła

ogień w kominku

leżeć w hamaku

chodzić boso

rozciągać moje ciało

wiosnę i lato

oglądać filmy, dające do myślenia

podziwiać innych ludzi i wydobywać z nich to, czego sami nie widzą

dostawać wiadomości od moich klientów o ich sukcesach i postępach

czuć, że żyję

ODKRYJ WIĘCEJ