Czas na spokój 

cykl wykładów, ćwiczeń i praktyk medytacyjnych.

Rozpoczęcie: sobota 30 stycznia 2021, godz. 17:00. 

„Ważne lekcje, potrzebne przerwy” - to założenie, na którym opiera się działanie Szkoły Spokoju. W świecie chaosu i nadmiaru informacji staram się przekazywać innym skuteczne, a jednocześnie przejrzyste i proste do zastosowania metody, pomagające wprowadzać do swojego życia więcej spokoju.

 

Niech zgadnę. Rano pijesz w pośpiechu kawę, po pracy pospiesznie odbierasz dzieci ze szkoły, pędzisz na zajęcia dodatkowe lub robisz zakupy, a wieczorem przy odrobinie szczęścia padasz z nosem w książce? (Bo przecież starasz się rozwijać i znaleźć tę chwilę dla siebie). Czujesz jednak, że życie przelatuje Ci przez palce i sama już nie wiesz, gdzie tak się spieszysz. Też byłam w podobnym miejscu.

Spokój, harmonia i piękno były dla mnie ważne od zawsze, ale stale było coś bardziej pilnego od nich. Coś nie pozwalało mi wprowadzić zmian i poczuć wewnętrznego spokoju. Wiesz, nie takiego wyidealizowanego, jak z opowieści mistrzów Zen, ale prostego, codziennego, karmiącego. Takiego, który nie wymaga lat medytacji.

I znalazłam: trzyetapowy program OPR, którego każdy etap jest przygotowaniem do kolejnego, zapewniając całciowe i skuteczne zmiany w temacie odpoczynku i relaksu.

O – odreagowanie napięcia z ciała
P –
praca z myślami i przekonaniami
R –
nauka głębokiego relaksu

Kiedy Ty?

I wiem, co chcesz powiedzieć – odpocznę i znajdę spokój:

– na emeryturze

– na wakacjach w ciepłych krajach

– jak dzieci bę starsze

– gdy wszyscy dadzą mi święty spokój.

Ale w głębi serca wiesz, że chciałabyś więcej lekkości i radości już teraz i, że ta decyzja należy do Ciebie. To nie jest luksus ani nagroda, na którą musisz czekać. Nie jest Ci już potrzebne pozwolenie, bo w dorosłym życiu przekonanie, że na odpoczynek trzeba sobie zasłużyć jest nieaktualne. Kiedy świat przyspiesza, tym bardziej zwolnij, by dostrzec i brać z niego tylko to, czego potrzebujesz.

W dzisiejszym zabieganym świecie, odreagowanie napięcia ze zmęczonego ciała, uporządkowanie natłoku myśli i nauka wartościowego relaksu są niezbędne.

Jak wygląda kurs?

Kurs potrwa 3 tygodnie, z czego każdy tydzień będzie oparty o inne narzędzie.

W pierwszym tygodniu zaczniesz uwalniać się od napięć w Twoim ciele. Opracujesz własną strategię odreagowywania, opierając się na aktywności, która sprawia Ci przyjemność. Doświadczysz stanu błogiego luzu. dzie to praktyka, która pozwoli Ci uwolnić napięcia i stres, a co za tym idzie, ożywić pozaciskane ciało.

W drugim tygodniu przejdziesz do pracy na poziomie głowy i myśli. Uporządkujesz swoje przekonania na temat odpoczynku. Zrozumiesz zależność pomiędzy tym, jak myślisz, a tym jak się czujesz. Twoje myśli przestaną sabotować Twoje działania. Poczujesz wewnętrzną harmonię na poziomie ciała i głowy. Rozwiązanie tego wewnętrznego konfliktu da Ci ulgę i rozjaśni umysł.

Ostatni, trzeci tydzień to nauka relaksu i odpoczynku. Po całościowym przygotowaniu, przejdziemy do praktyki przywracania spokoju wewnętrznego. Twoje ciało będzie mogło się rozluźnić, a głowa zatrzymać niepotrzebne myśli. Doświadczysz na sobie działania ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. Dasz sobie prawo do odpoczynku i z niego skorzystasz. Uczucie głębokiej regeneracji zamknie cały proces.

Co otrzymujesz w programie?

6 NAGRAŃ AUDIO Z MEDYTACJAMI

3 WYKŁADY AUDIO

SZKOLENIE PSYCHOLOGICZNE + ĆWICZENIA PRACY Z PRZEKONANIAMI NA ŻYWO

3 GŁĘBOKIE RELAKSACJE NA ŻYWO (JOGA NIDRA)

ŁĄCZNIE 7 SPOTKAŃ GRUPOWYCH NA ŻYWO

ZADANIA NA KAŻDY DZIEŃ PROGRAMU

INDYWIDUALNE KONSULTACJE MAILOWE

ZAMKNIĘTA GRUPA KURSOWA NA FACEBOOKU

6 NAGRAŃ AUDIO Z MEDYTACJAMI

6 nagrań przemieniających medytacji do codziennej pracy zgodnej z tematem danego tygodnia:

 • 1 tydzień – 2 medytacje uwalniania napięć;
 • 2 tydzień – 2 medytacje przemieniająca myśli i przekonania;
 • 3 tydzień – 3 medytacje regeneracji i głębokiego odpoczynku.

Medytacje są przygotowane w dwóch wersjach – długiej (około 30 min.) i skróconej (około 15 min.).

Wszystkie pliki mp3 można pobrać na swoje urządzenie i korzystać z nich w dowolnym momencie.

3 wykłady audio

3 wykłady audio, w których otrzymasz niezbędą wiedzę i wskazówki do pracy w danym tygodniu programu. Są to nagrania, które przygotowałam w tej formie, żebyś mogła zaznajomić się z esencją danego tygodnia w możliwie najprostszy sposób. Zależy mi na tym, żeby treść kursu mogła zostać przez Ciebie maksymalnie przyswojona i zrozumiana. Jednocześnie wiem, jak wygląda typowy dzień kobiety, która pracuje i/lub zajmuje się domem i dziećmi. Dlatego też wykłady możesz pobrać na swój telefon i odsłuchać je podczas jazdy do pracy, sprzątania czy ćwiczeń fizycznych. Tematy lekcji:

 • 1 wykład – „Odreaguj napięcia” – dlaczego to takie ważne i jak można to zrobić?,
 • 2 wykład – „Uwolnij głowę od ograniczających przekonań” – na czym polega praca z niezdrowymi myślami i przekonaniami i dlaczego jest tak istotna?,
 • 3 wykład – „Odpocznij” – jak do tego dojść, co się wtedy wydarzy i jakie korzyści dzięki temu odniesiesz?
SZKOLENIE PSYCHOLOGICZNE RTZ + ĆWICZENIA PRACY Z PRZEKONANIAMI na żywo

6 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się szkolenie online, podczas którego nauczę Cię, jak identyfikować niezdrowe myśli i przekonania; jak je uzdrawiać i przemieniać w myśli wspierające życie i zdrowie, a docelowo, jak nauczyć się autoterapeutycznej metody, jaką jest Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ). 

Dodatkowo, w niedzielę 13 grudnia o godzinie 18:00 odbędą się ćwiczenia online, podczas których omówimy najczęstsze trudności w pracypracy z przekonaniami, a także będzie możliwość pracy ze mną na żywo nad swoim przykładem. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem programu zoom.

3 głębokie relaksacje na żywo - SESJE JOGA NIDRY ONLINE

Trzy głębokie relaksacje przeprowadzone online, na żywo. Są to trzy spotkania, podczas których będziemy wspólnie praktykować niezwykle skuteczną formę regeneracji, jaką jest joga nidra.

Terminy spotkań:

 • 4 grudnia (piątek), godz. 21:00
 • 11 grudnia (piątek), godz. 21:00
 • 18 grudnia (piątek), godz. 21:00

Sesje joga nidry odbędą się poprzez program zoom i trwają około 45 minut. Nagrania spotkań będą dostępne do końca niedzieli po danej sesji na żywo.

Zadania na każdy dzień programu

Każdego dnia programu otrzymasz ode mnie e-mail z krótkim zadaniem na dany dzień. W tygodniu 1, będą one dotyczyły odreagowywania napięć, w tygodniu 2 – uwalniania głowy od niezdrowych przekonań, a w tygodniu 3 – odpoczynku i regeneracji.

Te specjalnie stworzone pod kątem programu zadania, pomogą Ci uzyskać głębszy wgląd, a co za tym idzie zwiększą korzyści, które możesz uzyskać dzięki temu kursowi. Dodatkowo pozwolą Ci rozłożyć pracę nad programem na małe, codzienne kroki, dzięki czemu utrzymasz motywację i rytm działania.

ZAMKNIĘTA GRUPA kursowa NA FACEBOOKU

Miejsce, w którym Ty i inne uczestniczki kursu będziecie mogły się poznać, komunikować się ze sobą, inspirować się i pomagać sobie nawzajem. Ja również tam będę, żeby móc wspierać Was w całym procesie.

INDYWIDUALNE KONSULTACJE MAILOWE

Od początku drugiego tygodnia programu będziesz mogła konsultować się ze mną mailowo w związku z Twoją indywidualną pracą z przekonaniami. Możesz przesyłać mi Swoje analizy według podanego wzorca, a ja będę Cię wspierać w zamianie szkodliwych nawyków myślowych na zdrowe.

Łącznie 7 spotkań grupowych na żywo

Harmonogram spotkań:

28 listopada (sobota), godz. 18:00 – 20:00 – dzień zero. Spotkanie powitalne i wprowadzające w kurs.

4 grudnia (piątek), godz. 21:oo – 21:45 – sesja jogi nidry 1 na żywo.

6 grudnia (niedziela), godz. 18:00 – 20:30 – podsumowanie 1 tygodnia programu + szkolenie online z pracy z przekonaniami.

11 grudnia (piątek), godz. 21:00 – 21:45 –  sesja jogi nidry 2 na żywo.

13 grudnia (niedziela),  godz. 18:00 – 20:30 – podsumowanie 2 tygodnia programu + ćwiczenia online z pracy z przekonaniami na żywo.

18 grudnia (piątek), godz. 21:oo – 21:45 – sesja jogi nidry 3 na żywo.

19 grudnia (sobota), godz. 18:00 – 20:00 – spotkanie podsumowujące cały kurs.

Cena 21-dniowego programu online „Zregeneruj się!” to:

299 zł   

Zaczynamy 28 listopada (dzień zero) i kończymy 19 grudnia.

To ostatnia edycja kursu w tym roku. Kolejna część odbędzie się dopiero na wiosnę 2021r. 

OPINIE UCZESTNICZEK:

Dzięki programowi „Zregeneruj się” dowiedziałam się którędy uchodzi ze mnie energia i co robić żeby ja regularnie odnawiać 🙂 Nauczyłam się też jak ważny jest kontakt z ciałem, czas zatrzymania, niemodnej bierności. O programie „Zregeneruj się” opowiedziałabym następującymi słowami: profesjonalny, wartościowy, konfrontujacy, piguła wiedzy, która powinna się znaleźć w programie szkolnego nauczania! Najbardziej podobała mi się joga nidra na żywo, lekcje audio, które chłonęłam wszystkimi zmysłami i kojący głos Emilii działający jak płyn do zmiękczania tkanin 😉
Chce powiedzieć Emilii Dąbrowskiej, ze zrobiła kawał dobrej roboty i ze jestem jej za to bardzo wdzięczna. Zabieram mnóstwo doświadczeń z tego kursu do mojego codziennego życia. Dziękuje :*

– Daria

OPINIE UCZESTNICZEK:

Kurs “Zregeneruj się!” to nie kolejny kurs online – to inwestycja w swoje zdrowie fizyczne i emocjonalne. Duża dawka wiedzy przedstawiona w bardzo przystępnej, a co najważniejsze zwięzłej formie. Emilia w bardzo praktyczny sposób na spotkaniach online omawia metodę ABCD, którą można wykorzystać w pracy z własnymi przekonaniami. Każdy moduł ma też nagranie audio, zawierające wiele cennych wskazówek i praktycznej wiedzy. Jednak dla mnie osobiście najważniejszym elementem kursu, do którego powracam bardzo często są nagrania medytacji. Głos Emilki wprowadza mnie w stan głębokiego relaksu, a w moim przypadku nie jest to wcale takie łatwe. Doświadczyłam już niejednokrotnie na sobie, że barwa i melodia głosu mają dla mnie duże znaczenie.
Kolejnym ważnym punktem są zeszyty ćwiczeń dla każdego modułu kursu. Jest w nich wiele pytań, czasem niełatwych, ale wartych znalezienia w sobie odpowiedzi, które pozwalają poznać siebie lepiej.
Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam do Szkoły Spokoju:) Będę pilnym uczniem. Dziękuję Emilko:) 

Anna Pakulska

OPINIE UCZESTNICZEK:

Brałam udział w ostatniej edycji szkolenia “Zregeneruj się”. Było to dla mnie niczym koło ratunkowe w ostatnim czasie. Mogę śmiało powiedzieć, że nauczyłam się podstaw, które otwierają prawdziwe osiąganie spokoju, na co dzień. To było bardzo ważne doświadczenie, a tak naprawdę jest nadal, ponieważ wszystkie umiejętności, strategie, zostają ze mną cały czas. Widzę ogromne efekty, dzięki którym w końcu zaczynam radzić sobie ze stresem i totalnie błędnymi przekonaniami, które powodują sporo napięć i konfliktów. Ten kurs był dawką merytorycznej wiedzy, ogromnej empatii i wsparcia że strony Emilii. Jestem ogromnie wdzięczna za ten czas, bo to było dla mnie prawdziwe odkrycie. Z całego serca polecam, to najlepsza inwestycja, jaką ostatnio zrobiłam ❤️

– Ewa Jaśko

OPINIE UCZESTNICZEK:

W trakcie kursu Zregeneruj się Emilia towarzyszyła mi w moim rozwoju. Dyskretnie ale z pełną obecnością bez nadmiernej ingerencji w mój proces ale z gotowością do pomocy. Z całego serca polecam. Jeśli chcesz coś dla siebie zrobić to „Zregeneruj się” jest właśnie dla Ciebie.

Grażyna

OPINIE UCZESTNICZEK:

Dzięki programowi spróbowałam medytacji, a dzięki wiedzy o niej jestem przekonana, że praktyka relaksu pomaga mi przetrwać trudne momenty. Dowiedziałam się, że mój mózg potrzebuje czasem odpoczynku. I że da się go “wyłączyć”. Że rekreacja nie jest głębokim odpoczynkiem!!! Zaskakująco dużo wiedzy i praktyki! Byłam sceptyczna co do formy online i właściwie tylko sytuacja braku innych możliwości skłoniła mnie do uczestnictwa i to okazało się dobre! Skuteczne. Działa. Da się.
Chcę powiedzieć Tobie Emilia, że budzisz moje zaufanie. Jestem pod wrażeniem wiedzy jaką masz i do mnie trafiasz w takiej formie jak to robisz.
Jeśli będzie mnie stać finansowo na uczestnictwo w kursie wyjazdowym, w fajnych okolicznościach przyrody – z chęcią skorzystam. Zaskoczyło mnie że cena obecnego kursu nie była wygórowana. Ale to oczywiście kwestia względna. Ja cieszę się że zainwestowałam w siebie!

Ania Kropka

OPINIE UCZESTNICZEK:

Z całego serca polecam program: “Zregeneruj się” każdej kobiecie, która chce lepiej i pełniej żyć, która chce pozbyć się napięć w ciele i umyśle. Dzięki programowi zdałam sobie sprawę, że warto znajdować czas tylko dla siebie: na codzienny odpoczynek i regenerację. Dla mnie kluczowe okazały się warsztaty pracy z przekonaniami. Zmierzenie się z problemem w formie RSA. Prowadząca Emilia Dąbrowska to niezwykle ciepła, przesympatyczna kobieta i kompetentna, godna zaufania psycholożka.

Renata

OPINIE UCZESTNICZEK:

Dzięki programowi “Zregeneruj się!” miałam szansę na rzetelną pracę nad sobą. Opcja uwalniania napięć, pracy z przekonaniami i nauka relaksacji, a więc dbania o siebie to niezbędne minimum, które choć raz w życiu każdy powinien sobie “zafundować”. Dzięki wsparciu prowadzącej, p. Emilii Dąbrowskiej, wszystko odbywa się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Wartościowe jest również to, że każdy z uczestników sam decyduje na ile jest w stanie się zaangażować i na co jest gotów. Ogromnie polecam.

Agata Stankiewicz

OPINIE UCZESTNICZEK:

Jestem miło zaskoczona tym programem. Początkowo nie byłam przekonana i pewna, czy to jest coś dla mnie, jednak w drugim tygodniu poczułam, że chcę trwać w tym dalej. Cudowne medytacje (szczególnie z trzeciego tygodnia), z cudownym głosem Emilii. Uzupełnieniem jest dla mnie joga nidra, o której wcześniej nigdy nie słyszałam. To naprawdę otwiera na nowe doznania. Ja nigdy czegoś takiego jeszcze nie poczułam. Jestem cholerykiem, a na dzień dzisiejszy rozwiązuje konflikty z domownikami ze spokojem w głosie. Zadziało się dużo dobrego. Czas by to kontynuować 🙂

Hania

OPINIE UCZESTNICZEK:

Chce powiedzieć prowadzącej Emilii Dąbrowskiej ze jest moim cichym aniołem, nauczyła mnie jak radzić sobie ze stresem i lekiem w tym szczególnym dla nas czasie. Jej magiczny głos i kompetencje sprawiły że pozbyłam się całkowicie bólu z ciała. Odnalazłam siebie, radosna, szczęśliwa, kochająca życie i ludzi oraz z nadzieją patrzącą w przyszlosc. Bardzo dziękuję. To był magiczny czas, zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach kursu. Pamiętaj, jesteś tego warta. 😊

Uczestniczka

OPINIE UCZESTNICZEK:

Moja intencją na ten kurs było: odpuszczam sobie.
Na końcu ewoluowało to do: kocham siebie.

Agnieszka

Po 21 dniach kursu:

 • zmniejszysz swój poziom stresu i nauczysz się go kontrolować;
 • nauczysz się regularnie odpoczywać;
 • będziesz znała i stosowała ulubione techniki odreagowania napięć;
 • będziesz rozpoznawać niewspierające Cię przekonania i zmieniać je na takie, które Ci służą;
 • nauczysz się wchodzić w przyjemny stan głębokiego relaksu z gotowymi nagraniami.

Kim jestem?

Nazywam się Emilia Dąbrowska. Jestem psychologiem i założycielką Szkoły Spokoju. Wspieram dorosłych w powrocie do odczuwania spokoju wewnętrznego.

Moje doświadczenia osobiste i zawodowe są pełne trudnych momentów. Był czas, kiedy przeżywałam depresję poporodową. Był czas trudnego rozwodu. Jest czas życia w rodzinie patchworkowej z dwójką dzieci w zupełnie różnym wieku. Moja praca też bywała wyczerpująca emocjonalnie. Ciężko chorzy pacjenci, ludzie z bardzo różnymi trudnościami. W tym wszystkim zawsze najważniejszy był dla mnie SPOKÓJ. To on mnie trzymał. Nauczyłam się, jak po niego sięgać nawet w najgorszych chwilach.

Wiem, jak to robić. Dziś chcę nauczyć tego innych. Moje doświadczenie zebrałam w formie autorskiej metody przywracania spokoju – OPR™, na której również opiera się ten kurs.

Z wykształcenia jestem psychologiem. Nieustannie szkolę się i inwestuję w moje kompetencje. Skończyłam psychologię ze specjalnością psychologia jakości życia. Później przyszedł czas na studia podyplomowe – psychoonkologię. Szkoliłam się m.in. z psychologii procesu, terapii simontonowskiej, coachingu emocjonalnego w podejściu dialogowym. Jestem terapeutką Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) oraz nauczycielką jogi.

 

Right Menu IconMENU